Archiv

Adventní věnce v Krompachu 30.11.2019

Sousedky a sousedé se i tento rok připravovali na Advent a Vánoce. Své dekorace přišly na Obecní úřad v Krompachu v sobotu 30. 11. 2019 vytvořit dopoledne děti s Dětského domova Krompach se svými vychovatelkami a vychovateli. A v odpoledních hodinách byl prostor vyhrazen dalším zájemcům ze vsi. Přišli místní, ale i další návštěvníci, z Čech i Německa.

Sousedka Iva Jirmásková letos pro děti připravila i andělíčka pro štěstí, který doplnil domácí výzdobu připravenou maminkami, tedy adventní věnce, větve či větvičky a podobné radosti.

Na krátké setkání se zastavili i sousedé, kteří si popovídali a nic vytvářet nepotřebovali :-)

Děkujeme za účast a těšíme se na společné tvoření (nejpozději) zase za rok.
HON_4197DSCN0145 DSCN0146 DSCN0141 DSCN0134

Divadelní hra cestuje z Krompachu do Kytlice

V pátek 2. 8. 2019 se od 20:00 koná v Kytlici, v Lesním divadle, představení Divadelního Amatérského Spolku (ĎAS).

Název hry Čekání na Čechova spojuje 6 na sobě obsahově nezávislých povídek s hořskostí i humorem a nenadálými překvapeními. V různých rolích se vystřídají krompaští herci i jejich kolegové z Jablonného.

  • Povídka Chirurgie: Karel Spal, Jaroslava Davidová
  • Povídka Příliš pozdě na štěstí: Karel Halba, Vlasta Halbová
  • Povídka Utopenec: Josef Egert, Karel Spal, Rudolf Kalita
  • Povídka Konkurz: Iva Jirmásková, Jindřiška Kalitová
  • Povídka Bezbranné stvoření: Denisa Friede, Josef Egert, Jakub Horák
  • Povídka Dohoda: Karel Halba, Tereza Audesová, Ondřej Audes

Cestující na nádraží: Jan Horáček
Hudební doprovod: Jakub Horák

Režie je v rukou Stanislavy Jachnické, na dramaturgii spolupracovala s Evou Sukovou, obě jsou pražské divadelnice a krompašské sousedky.

Na realizaci se také technicky podílí Miloš Jirmásek, zastupitel v obci Krompach :-)

Vzhledem k prostředí divadla v přírodě bude mít toto představení mnoho nového i pro ty diváky, kteří tyto neuvěřitelné historky s humorem ze starých časů již viděli.
_DSC0172

Fotbalové utkání v Drnovci 20. 7. 2019

Parta fotbalistů z Krompachu reprezentovala naši ves na tradičním turnaji v malé kopané v sobotu 20. 7. 2019 v Drnovci. Krompaští vytvořili hned dvě družstva – A a B. Nakonec obsadili v silné konkurenci první a třetí místo, což je úžasné a potvrzuje to, že Krompach umí :-)  
HON_0581
HON_0568 HON_0571

Krompach umí 15. 6. 2019

Ráda bych poděkovala všem, kteří přišli na letošní sousedské setkání Krompach umí i všem, kteří vystavovali své koníčky. Zaznamenali jsme v tom parnu nad 30°C více než 100 statečných diváků z Čech i z Německa.

Více než 50 lidí se aktivně podílelo na pomoci, aby se tato dobrovolná akce mohla konat. Moc si toho vážíme. Uvítáme také postřehy vás všech pro jakékoli vylepšení. Napište, prosím.

Komu se naše akce letos líbila, přijďte zase příští rok. Kdo letos nedorazil, je také srdečně zván na příští 7. ročník v červnu 2020.
Přeji všem krásný brzký slunovrat a nádherné léto.
A zase se s vámi těšíme na viděnou,

Blanka a Honza Horáčkovi

Předení na kolovrátku – 17.11.2018

Srdečně zveme zájemkyně či zájemce o předení na kolovratu na jednodenní setkání na obecním úřadě v Krompachu dne 17.11.2018.

Česká učitelka předení zvládne vyučovat 4 zájemkyně najednou, tedy průběžně během dne. Taktéž nabízíme 4 místa německy mluvícím sousedkám /sousedům z druhé strany hranice. Těšíme se, že tento koníček propojí zájemkyně či zájemce z Čech i Německa.

Vzhledem k náročnosti prosíme o účast ty, kteří se chtějí předení věnovat (ačkoli jen zkusmo) opravdu celý den. Kratší doba ze zkušenosti prý nemá smysl.

Začínáme nejpozději v 10h, konec kolem 17h, v průběhu bude malá pauza na oběd. Doporučujeme pracovní oděv a těšíme se na viděnou :-)

Výstřižek1