O projektu

Jaký je smysl projektu?

 • Na podporu komunikace mezi lidmi v obci byl vytvořen seznam těch sousedů, kteří jsou ochotní nabídnout své rady druhému.
 • Tak vznikly webové stránky www.krompachumi.cz, kde je tento seznam sousedů k dispozici. V obci existuje také jeho tištěná podoba.
 • Sousedé uvedení v seznamu nabízí svou radu v oblastech, které je baví a které dobře umí, ať už jako svého koníčka či jako profesi.

Jak „poradenství mezi sousedy“ v praxi funguje?

 1. Zájemce o radu si na těchto webových stránkách v záložce „Seznam adres“ nebo v tištěné publikaci „Krompach umí“ najde, kdo ze sousedů mu s jeho situací pravděpodobně dokáže poradit.
 2. Zájemce o radu zkontaktuje souseda, který radu nabízí.
 3. Oba sousedé se domluví, kde a kdy se potkají – kde konkrétní téma prodiskutují (v restauraci, u sebe doma apod.)
 4. Pro koho mohou být webové stránky „Krompach umí“ užitečné?

  Především jsou určeny krompašským místním obyvatelům a chalupářům, kteří do obce v Lužických horách jezdí trávit své volno.

  O jaký jarmark na těchto stránkách jde a co má s projektem společného?

  Jak je vidět i z těchto webových stánek (záložka Seznam adres), sousedé v Krompachu umí poradit s pestrou škálou témat. Jednou ročně se koná akce, na které jsou někteří ochotni své koníčky ukázat a vysvětlit ostatním. Toto představení koníčků na živo jsme nazvali „sousedský jarmark“. Není zaměřen na prodej. Jeho cílem je seznámení se s tím, kdo v obci co umí a tím navázat nové nebo utužit stávající sousedské vztahy.